658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşi Yapıldı

filmvedizi
10 Tem 2019
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşi Yapıldı

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 658.’si düzenlendi. Düzenlenen güreş yarışmasıyla başpehlivan belirlendi. 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı, Ali Gürbüz oldu. Ali Gürbüz’ün finaldeki rakibi Orhan Okulu’ydu. Ali Gürbüz, rakibini yenerek 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. bein sports izle ile canlı maç izlemek mümkündür.

 

Güreşi Hüsnü Patron Yönetti

 

Ali Gürbüz ve Orhan Okulu tezahüratlar eşliğinde çayıra çıktılar. Antalyalı olan iki pehlivan ilk önce yağlandı. Daha sonra peşrevleriyle bu tarihi güreşe tanıklık etmek için gelen seyircileri selamladılar. İkilinin Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde karşı karşıya gelişlerinin üçüncüsü olan mücadeleyi Hüsnü Patron yönetti. Daha önceki güreşlerinden birer tane galibiyeti olan pehlivanlardan Orhan Okulu, 2015 ve 2018 yıllarının başpehlivanı ilan edilmişti. Ali Gürbüz ise 2011 ve 2012 yıllarının başpehlivanı olarak seçilmişti. justin tv izle ile bedava maç izleyebilirsiniz.

 

Kıyasıya Mücadele Edildi

 

Geçen senenin başpehlivanı Orhan Okulu ile Ali Gürbüz’ün karşılaşması, tarafların birbirini tartmasıyla başladı. Spor sırasında kıyasıya mücadele eden taraflardan Orhan Okulu, Ali Gürbüz’ün kasnağından tutma çabaları dikkat çekti. Bu hamle karşısına uzun kollarını kullanan Ali Gürbüz kolayca hamleyi savuşturdu. Güreşin ilk yarım saati Orhan Okulu’nun profesyonel hamleleri ve Ali Gürbüz’ün savunma çalışmaları şeklinde geçti. Bu durum karşısında maçın kuralları gereği Kule hakemliği tarafından güreşin pasif olduğu gerekçe gösterilerek her iki tarafa da ihtar verildi. www.tipobet1.tv bağlantısı ile ücretsiz maç izleyebilirsiniz.

 

 

Güreşin Hızlanmasını İsteyen Seyirci Islık Çaldı

 

Güreşin ilerleyen dakikalarında kasnak ve paça dalmaları ile spora az da olsa hareket geldi. Orhan Okulu güreşi hareketlendiren isim oldu fakat normal süresine göre ağır seyreden müsabakanın hızlanmasını isteyen seyirci ıslık çalmaya başladı. Zaman zaman duyulan ıslık sesleri güreş zevkinden uzaklaşan müsabakaya hareketlilik getirdi. Kırk dakika boyunca yenişemeyen tarafların kendilerini altın puan bölümüne sakladıkları anlaşıldı. Bu bölümde daha aktif bir spor sergilediler. 48. dakikada Orhan Okulu, rakibinin paçasına daldı ve Ali Gürbüz’ü künde pozisyonuna aldı. Ali Gürbüz, kısa sürede kontrolü eline geçirdi ve Orhan Okulu’nun dengesini bozup, onu açık düşürdü. Puanı alan Ali Gürbüz kazandı ve 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı ilan edildi.
bedava canlı maç izle

Yorumlar